Organiczne pomidory, ogórki i papryczki chili BIO ze szklarni Zielone Serce

Organiczne pomidory, ogórki i papryczki chili BIO ze szklarni Zielone Serce

Organiczne pomidory, ogórki i papryczki chili BIO w roku 2016 rosną dobrze, nawożone raz w tygodniu gnojówkami z pokrzywy i mleczu. Rośliny rosną w ziemi. W przypadku współczesnych konwencjonalnych upraw szklarniowych korzenie roślin zanurzone są w roztworze wodnym, który dostarcza warzywom potrzebnych minerałów i antybiotyków w chemicznych nawozach, które nie są przyjazne ludziom, i zakazane w certyfikowanych gospodarstwach ekologicznych.

Ogórki jak zwykle pierwsze zaczęły rosnąć wydając duży plon. Na pomidory jeszcze czekamy.

Ogórek EKO wysialiśmy z certyfikowanych nasion BIO, z odmian starszych, niemodyfikowanych, wymagających krojenia od jasnej strony,  jeśli zacznie się od ciemnej strony może wystąpić lekko gorzkawy smak. Ogórków nie trzeba obierać, można zjadać ze skórką, nie jest nasączona żadnymi opryskami.

link do ogórków szklarniowych EKO www.zieloneserce.pl/produkt/ogorek-szklarniowy-eko/

Pomidor EKO jest wysiany z certyfikowanych nasion BIO oraz z nasion pozyskanych z pomidorów zeszłorocznych. Sadzonki wysadzone są w dwóch szklarniach. W szklarni z ogórkami posadzona jest papryka chili w 4 rządkach, które powinny wystarczyć dla amatorów pikantnego jedzenia.

Zielone Serce jest pod kontrolą jednostki certyfikującej Agro BIO test, jesteśmy w drugim roku zdobywania certyfikatu, który otrzyma w roku 2017. Czytaj więcej o naszych warzywach blogu http://www.zieloneserce.pl/blog-zielone-serce/

Nasze ekologiczne pomidory, ogórki jak i inne ekologiczne warzywa i owoce BIO dowozimy własnym transportem do klientów z Warszawy, w wybrane dni.

COMMENTS (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *