O nas

Nasza historia

Zielone serce to mała rodzinna firma, która powstała z chęci zbliżenia się do natury i potrzeby codziennej praktyki zdrowego życia. Inspiracją do działania jest nasz 2 letni synek Gucio, który ma alergię na orzechy, mleko i jajka, atopowe zapalenie skóry. AZS na szczęście z wiekiem maleje, a pomocna przy tym okazała się zdrowa żywność. To najlepszy dowód na to, jak ważne jest to jaką żywność codziennie dostarczamy naszemu organizmowi. Ja sam od 5 lat jetem roślinożercą – ze względów zdrowotnych nie ideologicznych. Taka dieta mi służy. Może dlatego wegetarianizm czy weganizm jest dla mnie synonimem zdrowego żywienia. Istotne również jest to, że same produkty bio pochodzenia roślinnego są też dużo tańsze od produktów zwierzęcych.

W trakcie tworzenia sklepu ze zdrową żywnością postanowiliśmy uruchomić gospodarstwo ekologiczne na ziemi, która przez ostatnie 20 lat była rajem dla dzików i saren, na ziemi wolnej od szkodliwych herbicydów, czy sztucznych nawozów, na ziemi która już zaczęła obdarowywać nas w pełni ekologiczną żywnością. Jesteśmy po pierwszym sezonie prac rolniczych, a od 2016 roku udostępnimy pełen wachlarz prawdziwie zdrowych warzyw dla siebie i dla Was.

sierpień, 2015

Paweł Borkowski

Nasze cele

Od 2015 roku nasze uprawy podlegają kontroli „Agro BIO test” (nr. PL-EKO-07-15101). Ziemia na której uprawiamy nasze warzywa nie była używana od ok 20 lat, w związku z tym nie ma w sobie trującej chemii rolniczej.

Od 28.11.2017 nasze warzywa zostały objęte certyfikacją ekologiczną: buraki, marchew, pietruszka, dynie bambino, piżmowa, hokkaido, makaronowa, cukinia, fasola szparagowa, jarmuż, ogórki, papryka zwykła oraz chilli, pomidory, pory, seler oraz topinambur, gryka.

Jest dopełnieniem do oferty, będziemy starali się wyróżniać i polecać wam produkty, które sami sprawdziliśmy.

Poza działalnością handlową zależy nam też na wspólnym pogłębianiu wiedzy w tematyce zdrowego trybu życia i ekologicznych sposobów uprawy roślin.

Chcemy promować zdrowe i ekologiczne myślenie, którego owocem ma być wasze i waszych bliskich zdrowie, w tym między innymi poprzez cykliczne wypuszczanie plakatów społecznych.

Nasze priorytety

Warzywa z naszego ogródka100
Sklep ze zdrową żywnością75
Promocja Zdrowego Myślenia50