Ekologiczny sad i ogród Zielone Serce

Ekologiczny sad i ogród Zielone Serce

Na zdjęciach kwiaty śliwki i jabłoni. Podczas fotografowania zauważyłem, że do kwiatów śliwek przylatywały Bąki (Trzmiel), natomiast kwiaty jabłoni chętnie odwiedzał dzikie pszczoły. Dużą zachętą dla zapylaczy, jest nasz trawnik pełen mleczy, które dla nas są piękną dekoracją, a dla dzieci świetną zabawą w dmuchawce. Po skoszeniu taka trawa z mleczami, idealnie nadaje się na pełną wartości odżywczych gnojówkę, którą spryskamy nasze uprawy. Mlecz jest też bardzo pożyteczną dla człowieka, wystarczy spytać się o to wujka Google.

Taki stan roślinności jest standardem w ekologicznych sadach, w których rosną BIO owoce. Drzewa są silniejsze i mniej podatne na choroby. W konwencjonalnym sadzie, ilość oprysków środkami chwastobójczymi trawy połączona z opryskami drzew, tworzy środowisko mało przyjazne przyrodzie i wydaje owoce nie zdrowe, zawierające śladowe ilości odżywcze.

Zrób własny ekologiczny sad i ogród

Zachęcamy, aby przy swoich domach z działką, nie ulegać modzie Zielonej Pustyni, na której nie ma zbyt wiele miejsca dla bioróżnorodności, dającej pożywienie i schronienie pszczołom i innym organizmom przyjaznym człowiekowi. Dzięki temu w małym procencie zaczniemy być ekologami na własnym podwórku. Z czasem zaczniemy dostrzegać piękno kępy trawy, która wypuściła kłosy na 1 m. A tu i ówdzie zaczną pojawiać się inne kwiaty polne. Dodatkową korzyścią z prowadzenia takiego ogrodu jest kojąca cisza, nie zmącona warkotem kosiarki. Bo kosisz rzadziej i w miejscach które tego naprawdę wymagają.

Innowacyjnym rozwiązaniem będzie posadzenie paru drzewek owocowych, zamiast Thuji. Thuja świetnie sprawdza się przy ogrodzie przyzakładowym i cmentarzu. Na Thuje nie wejdzie wasze dziecko, aby pobujać się na gałęzi (Orzech Włoski się do tego świetnie nadaje). Nawet jeśli nie będziecie mieli czasu o dbanie o wasze ekologiczne owoce, to natura zostawi coś dla Was. Z robaczywego jabłka, po wycięciu zdrowej części, można zawsze zrobić wino lub ocet jabłkowy (przeczytaj o occie). A zdrowe jabłka BIO czy śliwki BIO zawsze najlepiej smakują prosto z drzewa 🙂

DMUCHAWIECekologiczny-ogród-Zielone-Serceeko-sad-zielone-serceekologiczny-sad-zielone-serceKwiat ekologicznej JABLONI BIOkwat-eko-sliwkakwait-BIO-sliwkaogniskoPSZCZOLA_jablon BIOsliwka-bio

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *