Ekologiczne warzywa i owoce z pola Zielone Serce

Ekologiczne warzywa i owoce z pola Zielone Serce

Ekologiczne gospodarstwo rolnicze Zielone Serce, już wkrótce będzie miało pierwsze zbiory swoich ekologicznych warzyw i owoców BIO* (certyfikat zdobędzie w 2017 roku).  Na zdjęciach krótkie foto sprawozdanie z naszego pola.

W tym roku tak naprawdę poznaliśmy naszą ziemie, siejąc i wysadzając na całości same warzywa. W niektórych miejscach ziemia jest bardzo dobra, w niektórych wymaga większego nakładu pracy. Nasze pole charakteryzuję się, dużą wilgotnością na wiosnę, dlatego wchodzimy na nie z pracami w późniejszym okresie, niż inni gospodarze.

Podzieliliśmy nasze pole, na prostokątne działki, na których rosną poszczególne warzywa. Brak doświadczenie i trudy związane z ekologicznymi metodami, nie dadzą nam takich plonów jak oczekiwaliśmy lub opóźnienie w zbiorach. Finalnie na naszym polu najlepiej sprawdza się metoda wysadzania wszystkiego z czego można zrobić rozsadę. Sianie bezpośrednio do gruntu, czasami nie wydaje oczekiwanych efektów. Ekologiczne nasiona, bez zaprawiania nie wysiewają się w 100%.

Wysadzanie sadzonek, ma też tą przewagę, że przed samym wysadzaniem można wzruszyć ziemie (prze talerzować), niszcząc chwasty – daje to przewagę naszej roślinie.

Marchewka, pietruszka i buraki, wymagają niestety bezpośredniego wysiewania w glebę i przy nich mam też największe straty.

Ekologiczny bób  w fazie wzrostu przeżył atak Oprzedzika, na którego nie zdziałał opryski z: wrotyczu, czosnku i mydła potasowego. Bób urósł, matrochę zmniejszoną ilość strąków, ale jest. Najlepszym sposobem na Oprzedzika jest wczesne wysiewanie bobu, którego nie mogliśmy zrobić, ze względu na dużą wilgotność na naszym terenie.

Ekologiczne ogórki gruntowe BIO*, cukinia BIO*, dynia BIO* i fasola BIO* rosną powoli, bez specjalnych przeszkód.

Ekologiczny jarmuż cały czas walczy o przetrwanie, z gonsienicami i ślimakami. Mimo wszystko pnie się do góry. Finalnie na koniec nic mu już nie zaszkodzi.

Topinambur EKO ma się świetnie i nie powinno mu nic zaszkodzić.

Pozostało czekać na zbiory.

*certyfikat BIO wszystkie warzywa i owoce Zielonego Serca zdobędą w roku 2017, nasze gospodarstwo jest w drugim roku nadzoru przez jednostkę certyfikującą Agro BIO test.  Słowo „BIO” jest użyte jako słowo klucz, dla ułatwienia w odnalezieniu, oferty prawdziwych, zdrowych warzyw i owoców. W naszej ofercie znajdą również państwo warzywa i owoce z certyfikatem BIO, od innych rolników.

Ekologiczne warzywa i owoce BIO dowozimy własnym transportem do klientów z Warszawy, w wybrane dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *