Ekologiczna marchewka, pietruszka i koperek BIO

Ekologiczna marchewka, pietruszka i koperek BIO

W tym roku, dostaliśmy pierwszą lekcje od natury, na polu ekologicznej marchewki, pietruszki EKO i koperku. Wyrosła duża ilość chwastów, zagłuszyła marchewkę i pietruszkę, która nie powschodziła w niektórych miejscach. Poza tym dużo pracy przy mechanicznym odchwaszczaniu pola. To doskonale pokazuje dlaczego w konwencjonalnym rolnictwie stosuje się silne środki chwastobójcze przed wysiewem. Co daje zdecydowanie mniej pracy i obniża koszty uprawy marchwi, jak i innych warzyw.

Strach i nerwy były, ale mimo wszystko jest udała się i rośnie! Duża ekologiczna marchewka, pietruszka i koperek 🙂 Wszystko pyszne i zdrowe – naprawdę warta swojej ceny, w którą jest wliczona nasza ciężka praca 😀

Nawiązując do postu o Bobie, to pokaz po raz kolejny, dlaczego uprawy warzyw BIO stanowią zaledwie 1,4% wszystkich upraw certyfikowanych. Dla przypomnienia rolnictwo ekologiczne to tylko 4,5% całego polskiego rolnictwa, w tym(ok 30 % sady, 30% zboża, 25% zwierzęta i pomniejsze).

Nasze ekologiczne gospodarstwo Zielone Serce certyfikat BIO uzyskamy dopiero w roku 2017. Nasze gospodarstwo od samego początku (2015) jest, pod kontrolą jednostki certyfikującej Agro BIO test.

Ekologiczna marchewka, pietruszka i koperek i inne warzywa i owoce BIO dowozimy transportem  Zielone Serce, do Warszawy, w dni wybrane.

ekologiczna pietruszka bioekologiczna marchew bio dla warszawyekologiczna marchewkaekologiczna pietruszka BIOEko marchewka koperek bio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *